Aleja gwiazd sportu Dziwnów

Aleja Gwiazd Sportu powstała w 2002 roku, kiedy to odbył się w Dziwnowie I Festiwal Gwiazd Sportu. Wtedy przy nowej Hali Sportowo-Widowiskowej zagospodarowano fragment ulicy Reymonta i pojawiły się pierwsze repliki medali: Ireny Szewińskiej, Ryszarda Szurkowskiego, Waldemara Marszałka, Bogusława Mamińskiego, Pawła Nastuli, Andrzeja Suprona i Mariana Sypniewskiego.
Zobacz więcej informacji o Festiwalu Gwiazd Sportu.

Obecnie aleja jest objęta patronatem polskiego Komitetu Olimpijskiego. Po obu stronach traktu spacerowego ustawione są postumenty z ponad 90-cioma replikami medali najsłynniejszych olimpijczyków.

Każdego roku w trakcie Festiwalu Gwiazd Sportu kolejne gwiazdy polskiego sportu odsłaniają mosiężne repliki swoich najcenniejszych medali. Przez cały rok turyści odwiedzający Dziwnów chętnie fotografują się przy medalach swoich sportowych idoli.

Pomysłodawcą Alei Gwiazd Sportu w Dziwnowie jest Atrur Szulc – dziennikarz sportowy, wieloletni pracownik i współpracownik Telewizji Polskiej S.A, producent cyklu programów dokumentalnych o najbardziej znanych sportowcach.

Położenie

Zapraszamy na imprezy organizowane w Willi Karmazynowa Przystań.