Jeziora w okolicy Międzywodzia

Jeziora w bliskiej odległości od Międzywodzia Jezioro Czajcze 10 km od Międzywodzia Jezioro  Wisełka 8 km Żółwino 9 km Koprowo 1 km Martwa Dziwna 3 km Zalew Kamieński 800m  Rzeka Dziwna 4 km Morze Małtyckie 500 m 

Stąd wzieła się nazwa międzywodami Międzywodzie 

Jezioro Czajcze Wisełka Żółwino Koprowo Martwa Dziwna

Jezioro Czajcze to jedno z najpiękniejszych jezior WPN. Swoją urodę zawdzięcza ono głównie malowniczemu położeniu oraz bogatej roślinności brzegowej. Na tafli z prawej stronie widoczne zbiorowiska roślinnej nawodnej w postaci grążeli żółtych oraz grzybieni białych. Posiada ciekawy kształt (rogal), na środku jeziora znajduje się niewielki półwysep na którym wznoszą się resztki obwarowań wcześniośredniowiecznego grodziska. W pobliżu półwyspu olbrzymi polodowcowy głaz zwany „ Wydrzym Głazem”.

Jezioro Turkusowe w Wapnicy

Jezioro Turkusowe zaliczane jest do najpiękniejszych jezior WPN i cieszy się rekordową popularnością. O jego pięknie decyduje w głównej mierze turkusowa barwa wody, która jest niczym innym jak efektem świetlnym powstałym na skutek odbicia wiązki świetlnej od białego kredowego dna jeziora. Akwen powstał na skutek zalania działającej niegdyś w tym miejscu kopalni węglanu wapnia. Zbiornik otoczony jest malowniczymi wzniesieniami, na jednym z nich znajduje się punkt widokowy Piaskowa Góra.

Zapraszamy na imprezy organizowane w Willi Karmazynowa Przystań.